رنگ‌های خوراکی

رنگ خوراکی

رنگ‌های خوراکی

رنگ خوراکی در صنایع و محصولات مختلف غذایی از جمله صنایع نوشیدنی، کیک و کلوچه، لبنی، گوشتی، اسنک و غیره و همچنین درسایر صنایع از جمله آرایشی-بهداشتی و دارویی برای رنگ‌دهی، بهبود ویژگی‌های ظاهری و ایجاد تنوع رنگی جهت افزایش میل و اشتها مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما لازم به ذکر است که برخی از رنگ‌های خوراکی علاوه بر زیباسازی محصول دارای فوایدی برای سلامت جسمی هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم. 

محصولات ما

با کیفیت‌ترین مواد افزودنی با اکسیرطعم آریا؛
گسترش رنگ طبیعت در جوهر‌ه‌ی زندگی
ما با هم می توانیم طعم ها را توسعه دهیم.

رنگ بتاکاروتن

 طیف رنگی زرد تا نارنجی و قرمز است و …

رنگ کارمین

کارمین یک رنگ طبیعی است که از حشره کوچینی..

رنگ بیت روت

 رنگ بیت روت برای بهبود طیف رنگ قرمز …

رنگ کورکومین

این کورکومینوئید اصلی زردچوبه. …

رنگ کربن بلک

از مواد گیاهی ازجمله پوست نارگیل و

رنگ پاپریکا

ماده روغنی قرمز نارنجی است که از فلفل قرمز 

رنگ آناتو

آناتو یک رنگ خوراکی یا چاشنی قرمز نارنجی است …

رنگ کلروفیل

یکی از مهمترین عوامل سبز بودن گیاهان و سبزیجات 

رنگ آنتوسیانین

بیشتر میوه های قرمز، بنفش و سیاه رنگ طبیعی …

رنگ اسپیرولینا

 اسپیرولینا را به دلیل غلظت زیاد ویتامین… ‎

کارامل

یکی از پر کاربردترین رنگ‌های خوراکی طبیعی…

رنگ ریبوفلاوین

رنگ ریبوفلاوین تنها رنگ زرد اصلی…

تضمین کیفیت

ارسال سریع و آسان

پاسخگویی سریع

پشتیبانی فنی

انواع رنگ های خوراکی

 در کل رنگ‌های خوراکی به دو دسته طبیعی و غیر طبیعی تقسیم می‌شوند که تفاوت آن‌ها در منشا استخراج ونحوه تولید این رنگ‌ها می‌باشد.

رنگ‌های غیرطبیعی:

رنگ‌هایی که از طریق روشهای شیمیایی تولید شده باشند نام مصنوعی اطلاق شده که برای سلامتی مضر می‌باشند، از برخی از نام‌های رنگ مصنوعی میتوان به سانست یلو، کینولین یلو، برلیانت بلو، آلورارد و … اشاره نمود.

انواع رنگ های طبیعی:

رنگ‌های طبیعی غذایی از منابع مختلفی از جمله سبزیجات، میوه ها، گیاهان و به طور کلی از منابع طبیعی به روش‌های مختلف استخراج می‌شوند و به فرم‌های مایع، پودر و ژل در می‌آیند. علی‌رغم باور عموم بر مضر بودن رنگ‌های خوراکی برای سلامتی، رنگ های طبیعی به دلیل داشتن منشا طبیعی کاملا بی ضرر بوده و دارای اثراتی همچون ضد سرطان زایی و ضد التهابی هستند. برخی از رنگ های طبیعی: کلروفیل، بیت روت (چغندر)، کارامل، کربن بلک، کورکومين، آناتو، کارتاموس، آنتوسيانين، بتاکاروتن و غیره

نکاتی که باید هنگام خرید رنگ‌های خوراکی در نظر بگیرید

از جمله نكاتی که هنگام خرید رنگ‌های خوراکی باید به آن توجه کنيم این است که این رنگ‌ها حتما خوراکی و دارای گرید غذایی باشند. رنگ‌هایی وجود دارند که در صنایعی از جمله فرش و مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و عده ای به عنوان جایگزین در مصارف غذایی آن‌ها را به فروش می رسانند. اما رنگ‌هایی که در صنعت غذا به کار میروند، باید کاملا دارای ویژگی‌های خاص غذایی باشند.

نکته مهم دیگر در خرید رنگ های خوراکی این است که این محصولات در صورت وارداتی بودن باید دارای مجوز ورود و مصرف وزارت بهداشت کشور باشند. همراه داشتن آنالیز و اطلاع از محتویات رنگ، میزان دوز مصرف رنگ، مواد تشکیل دهنده، تاریخ تولید و انقضا محصول و غیره بسیار حائز اهمیت است. از خرید هرگونه رنگ فله ای و فاقد مشخصات شدیداً خوداری کنيد.

رنگ خوراکی

شرکت اکسیر طعم آریا، نماینده انحصاری شرکت بارت لهستان، به عنوان تنها واردکننده رنگ های خوراکی این برند در کشور، این رنگ ها را در طیف رنگ های مختلف زرد، قرمز، آبی، بنفش، نارنجی، سیاه، سفید، سبز و غیره به دو شکل مایع و پودر به علاقه مندان ارائه می نماید.

فرم درخواست سفارش

برای دریافت اطلاعات در رابطه با محصولات اکسیر طعم آریا درخواست خود را ثبت کنید.